Úvod » Deskové hry » Afrika


        

Afrika

Albi Afrika

akce top produkt

na dotaz

 

Číslo produktu: 8590228008831
EAN kód: 8590228008831
běžná cena 899 Kč
naše cena bez DPH: 495 Kč
naše cena s DPH (21 %):
599 Kč

Název: Afrika

Výrobce: Albi

Jazyk: česká verze

Počet hráčů: 2-4

Věk hráčů: 8+

Délka hry: 60 min. 

 Odkaz pro více informací: BGG

Popis hry: 

Vydejte se napříč černým kontinentem, podnikejte coby člen badatelské expedice náročné cesty, získávejte cenné artefakty a proměňujte své činy ve vítězné body. Se strategickou rodinnou hrou Afrika vám to půjde více než snadno.

Afrika ke konci 19. století: velké evropské národy chtějí odhalit tajemství tohoto dosud málo prozkoumaného kontinentu. Hráči se z pověření badatelských společností účastní řady zajímavých expedic. Jen ten, kdo chytře využije vyznačených cest a dovede dost výprav do úspěšného konce, bude schopen nákladný hon za cennými umělěckými předměty financovat.

Cílem deskové hry Afrika je uskutečnit expedice napříč kontinentem a při těchto náročných cestách získat co nejvíce uměleckých artefaktů a třebas i peněz, které jsou v závěrečném hodnocení cenným pomocníkem při hromadění bodů.

Základ hry tvoří hrací deska v podoběmapy Afrikyrozdělené na celkem 22 oblastí (ty jsou propojeny cestami) akarty s expedicemi. Hráči vidí vždy pět možných expedic. Jakmile se na mapě dostanou se svým dobrodruhem na startovní místo expedice, mohou si označit kartu expedice svým žetonkem. Hráčů, kteří usilují o jednu expedici, může být více a boj o místo na slunci se tak snadno stává nelítostným.

Hráči mají v každém kole na výběr zetří akcí. Mohou si buď líznoutcestovatelské karty, díky nimž mohou později posunout svého dobrodruha na mapě k cílovému místu. Nebo mohouzalistovat v knizea koupit si takkartu dobrodružství(buď s artefakty nebo s pomocníky na cestách). Nebo jednodušeposunout svého dobrodruha.

Mechanismus listování v knize je nadmíru zajímavý.Ve hře je totiž k dispozici dřevěný stojánek v podobě desek knihy. V něm jsou položeny jednotlivé karty dobrodružství jako listy. Hráči mohou za peníze jednotlivými listy otáčet a karty zakupovat. V knize se dá listovat oběma směry. Vyplatí se tak bedlivě sledovat listující protihráče a zapamatovat si, na jakém místě se nachází karta, která by se hodila právě vám.

V okamžiku, kdy se některému z hráčů podařídokončit expedici, vezme si kartu expedice. Ostatní mají smůlu. Za expedici hráč získává body. Na konci hry je možné dobrat se i dalších bodů. Avšak pozor - zbyde-li vám v ruce určitý druh karet, bodíky se vám budou naopak odečítat!

Afrika je krásně zpracovaná desková hra, která nemá příliš náročná pravidla. Směle ji tak lze zařadit mezi hry rodinné. Na své si ale rozhodně přijdou i zkušení hráči. Neurazí zkrátka nikoho!

Hra Afrika obsahuje: hrací desku, 2 dřevěné knihy, 40 mincí, 142 karet, 4 figurky dobrodruhů, 16 žetonků

NÁZORY A DOTAZY NÁVŠTĚVNÍKŮ

Nebyl zatím přidán žádný názor. Přidejte svůj názor nebo dotaz jako první.