Úvod » Deskové hry » Memoir '44


        

Memoir '44

na dotaz

 

EAN kód: 824968718919
naše cena bez DPH: 1 156 Kč
naše cena s DPH (21 %):
1 399 Kč

Název: Memoir '44

Výrobce: Days of Wonder

Jazyk: Ang.  Překlad na stránkách pravidla

Počet hráčů: 2

Věk hráčů: 8+

Délka hry: 30 min. +

 Odkaz pro více informací: BGG

Popis hry:

Memoir 44 "Strategická vojenská hra ze druhé světové války.

Unikátní hra, ve které můžete reprodukovat množství slavných bitev z 2. světové války. I přes propracovaný herní systém s bohatými možnostmi jde o přístupnou hru vhodnou i pro začátečníky. Pravidla nejsou příliš složitá a herní systém je chytlavý a svižný.

V této hře se stanete generálem, který velí své armádě během bitvy. Na hracím plánu, rozděleném do šestiúhelníkových polí, máte rozestavenou armádu a určený cíl - dobýt pozice, zlikvidovat určené jednotky soupeře nebo ubránit strategické postavení. Je jen na vás, kdo se stane vítězem.

Princip hry využívá propracovaného systému pro přesun jednotek hraním taktických karet rozkazů. Hráči mají během hry k dispozici určitý počet karet rozkazů, ve svém tahu mohou jednu zahrát a podle jejího typu pohnout a nebo bojovat s určitým omezeným počtem jednotek. Boje se pak řeší pomocí speciálních kostek. Díky tomu se hráči poměrně rychle střídají, hra má spád a neztrácí zábavnost.

Hra staví na scénářích – každý scénář popisuje, jaké armády proti sobě stojí, jak jsou rozestavěné a na jakém terénu budou bojovat. Popisuje obě bojující strany, jejich možnosti a podmínky vítězství. Zároveň může definovat nebo měnit určitá pravidla ve hře. Bojové pole tvoří velký plán s šestiúhelníkovými poli, na který se umístí dílky terénu podle popisu ve scénáři. Kromě běžných krajinných prvků jako jsou lesy, řeky nebo kopce, jsou k dispozici i prvky opevnění jako barikády nebo bunkry.

Se základní hrou získáte množství propracovaných scénářů, které vás provedou všemi možnostmi hry. Získáte ucelenou kampaň, ve které budete znovu přehrávat slavné bitvy z druhé světové války. Navíc můžete z internetu stáhnout další rozšiřující scénáře, nebo si je navrhnout sami. Ke hře se dá dokoupit i mnoho rozšíření, která obsahují další armády, pravidla i rozmanité scénáře.

Zpracování hry je na špičkové úrovni. Ať už jde o provedení originálních pravidel, hracího plánu nebo karet, jde o grafickou lahůdku. To doplňuje množství detailních miniatur pěchoty, vozidel a další bojové techniky, které si navíc můžete nabarvit a prohloubit tak zábavu se hrou.

Herní součásti: 1 pravidla hry s knihou scénářů 1 oboustranný hrací plán (pobřeží a pláň) 44 dílků terénu 10žetonů vítězných medailí 14žetonů zvláštních jednotek 4 oboustranné dílky bunkru a mostů 42 figurek pěchoty 24 figurek obrněných vozidel 6 figurek dělostřelectva 18 figurek překážek 3 stojany na karty 69 karet 9 přehledových kartiček 8 speciálních šestistěnných kostek

Pozor, hra je dostupná pouze originál anglické verzi bez českých pravidel. 30 - 60 minut 2-8 hráčů"

NÁZORY A DOTAZY NÁVŠTĚVNÍKŮ

Nebyl zatím přidán žádný názor. Přidejte svůj názor nebo dotaz jako první.