Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Novinky
03.06.2020
Hotovostní platba v Pečkách
Vzhledem k tomu že se blíží čas rozdávání vysvědčení, nabízíme novou možnost předání zboží. Do konce června, je možné si vyzvednou zboží přímo u nás v... číst celé
16.03.2020
Doručujeme i v době karantény
Vážení a milí zákazníci, díky otevřené Zásilkovně v našem městě můžeme odesílat balíčky. Pokud víte, že i u vás je výdejna otevřená, můžete si tam nec... číst celé
10.10.2017
Výprodej sbírky her
Určeno především pro sběratele her. Výprodej sbírky deskových her: https://1587962357.eshop-rychle.cz/Prodej-her-ze-sbirky-c6_1_2.htm číst celé
Zobrazit všechny novinky
  1. Úvod
  2. Deskové hry
  3. Caverna: Sedláci z jeskyní

Caverna: Sedláci z jeskyní

Hra Caverna vás vtáhne do prostředí vousaté trpasličí rodiny, z počátku malé (tvořené dvěma členy rodiny), ale časem klidně i početné. Žijete v horách... celý popis
Dostupnost
na dotaz
1 499 Kč
1 239 Kč
bez DPH
Momentálně není k dispozici
Kompletní specifikace

Hra Caverna vás vtáhne do prostředí vousaté trpasličí rodiny, z počátku malé (tvořené dvěma členy rodiny), ale časem klidně i početné. Žijete v horách, hloubíte monumentální jeskyně, pěstujete, chováte a snažíte si vylepšovat svůj domov. A právě domovem se vám stává podzemí, kde můžete mít různé komnaty a rozšiřovat je. To však není všechno. Vy budete navíc dolovat rubíny, za něž obdržíte vítězné body, a rudu pro zbraně. Své trpaslíky můžete vysílat na výpravy, ze kterých získáte nějakou kořist. Caverna je strategie založená na dobrém zajištění a efektivním využítí prostředků vašimi trpasličími obyvateli.

Hra vhodná od 12 let, pro 1 až 7 hráčů, průměrná doba hry 120 minut  

Cíl hry Caverna

Hráče čeká 12 herních kol obsahujících pět fází. V prvé řadě si každý z hráčů vezme dle zvolených barev 5 trpaslíků, 3 chlévy, hrací desky, přehledové karty, jídlo a určí si začínajícího hráče, jenž obdrží figurku. Své hrací desky Vstupní síň si položí před sebe a mezi ně doprostřed rozloží Centrální hrací plán, po kterém rozloží žetony v závislosti na počtu hráčů. K tomu připraví vykládací desky a rozdělí destičky místností, suroviny a karty akcí. Jak jsme uvedli, každé z kol probíhá v pěti fázích a ty jsou následující:

  • 1.) Odkrývání nové karty akce: Kolo je zahájeno tak, že začínající hráč (potažmo ten, který je na tahu) otočí vrchní kartu z doplňovacího balíčku a položí ji otočenou lícem nahoru na konkrétní pole hracího plánu. S tímto polem se otevře i další možnost využitelná ve hře.
  • 2.) Doplňování zdrojů: Na hracím plánu se nachází speciální pole označená šipkou a na ně se doplní nové zdroje. Každé z doplňovaných polí může obsahovat libovolné množství surovin.
  • 3.) Provedení akcí: Nyní se hráči vystřídají v pokládání svých trpaslíků na herní desku a vždy okamžitě provedou akci příslušného pole. Jakmile vyčerpají zásobu svých trpaslíků, tato fáze končí. Mezi akcemi může být např. Setba políček, Narození dalšího trpaslíka, Zisk nových zdrojů či Těžba, Chov zvířat a Stavba plotů, Výroba zbraní aj.
  • 4.) Návrat domů: Hráči si odeberou své trpaslíky a znovu uloží do obytných místností (hrací desky hráčů).
  • 5.) Sklizeň: Některá kola (definováno pravidly, např. v prvních třech kolech probíhá standartně, ve čtvrtém kole se pouze nakrmí trpasličí rodina) zakončí tzv. sklizeň, která zahrnuje zisk obilí či zeleniny z osetých polí, rozmnožení zvířat (vlastní-li hráči po 2 zvířatech, mohou si jejich počet navýšit o jedno, ovšem musí je mít kam umístit) a nakrmení celé trpasličí rodiny (což znamená za každého trpaslíka 2 jednotky jídla, za právě narozeného jen 1 jednotka). Pokud hráči nemají dostatek jídla, za každé chybějící jídlo si vezmou po jednom žetonu Žebrání (na konci hry každý odebírá -3 body z vítězných).

V případě získávání nových zdrojů se hráči snaží vydolovat rubíny, protože přináší vítězné body a také se jedná v podstatě o žolíky využitelné místo chybějících zdrojů. Pokud jde o získanou rudu, z té si mohou hráči ukovat zbraně a ty dále použít na výpravy, jež jim přinesou nějakou kořist. Některé akce umožňují rozšiřovat místnosti a zvyšovat tak prostor pro členy trpasličí rodiny. Vítězné body hráči posbírají za každé zvíře, naschromážděné i dosud nesklizené obilí, obdobně tak zeleninu, jednotlivé rubíny, všechny vlastněné trpaslíky ve hře, destičky místností, pastviny a doly. Nicméně body lze také ztratit například za chybějící druh hospodářských zvířat, za prázdná pole a již zmíněnými žetony Žebrání. Kdo získá po 12 kolech nejvíce bodů, ten se stane nejúspěšnějším Stratégem.  

Obsah balení - více než 300 dřevěných dílků zvířat, zdrojů a trpaslíků - více než 60 akrylových nugetů rudy a rubínů - 16 hracích desek - 16 desek s více než 400 vylamovacími dílky - 30 karet - 1x bodovací listina - 1x příloha - pravidla hry v češtině.

Počet hráčů: 1-7

Náročnost: 14+

Délka hry:120+

Zboží zařazeno v kategoriích
Osobní předání Praha

Pondělí až pátek po předchozí domluvě

Místa předání:

Masarykovo nádraží  8:30 nebo 18:15

(v prostoru hlavní haly u bankomatů)

(večer nečekáme déle než 5 minut, odjezd vlaku na základnu). Nebo cestou vlakem S1 směr Kolín.

Hlavní nádraží 8:35

Anděl / na Knížecí 9:00-17:30

 

 

Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz
Zpracování osobních údajů můžete ovlivnit úpravou svých preferencí ochrany soukromí.